Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Mardin Tüketici Koruma ve Bilgilendirme Derneği Başkanı Musa Öztürk, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan elektrik zamları hakkında bir açıklama yaptı. Öztürk Açıklamasında şöyle dedi;

"Bilindiği gibi 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere elektriğe zam kararı alınmıştır. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulundan yapılan açıklamada elektrik perakende satış fiyatının 1  Ocak 2016 tarihinden geçerli olmak üzere 6,8 oranında zam yaptığını açıkladı. Bu fiyatlar 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olacaktır.

Tüketicilerin dikkat etmesi gerek şu, DEDAŞ sayaçları yılbaşından sonra okumaya başlayacak ancak tüketicilerin o tarihe kadar olan tüketim bir önceki aya aittir. Yani yapılan tüketim zamdan önceki dönemi kapsadığından, bu ayki faturalara zammın yansıtılmaması gerekir. Zammın ancak 1 Ocak tarihinden sonra yapılan tüketime yapılması gerekmektir.

Bu nedenle, Tüketicilerin faturalarını dikkatle incelemelerini ve zamsız hesaplanıp hesaplanmadığına bakmalı, şayet zamlı hesaplanmış ise DEDAŞ'a baş vurarak bu durumun düzeltilmelerini, gerekli düzeltmenin yapılmaması halinde Tüketicilerin haklarını aramalarını ve bunun için İlçe  Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerine başvurmaları gerekir"  dedi.

Yapılan zammın, maliyetlerdeki artışlardan kaynaklandığını ve ayrıca yapılacak alt yapı yenilenmesi ve kaliteli hizmet verilmesi için yapılmıştır. Bu nedenle, DEDAŞ'ın bu artışlardan sonra gerekli yatırımları yapmasını ve tüketiciye kaliteli hizmet vermesini, elektrik kesintileri ve dalgalanmaya dikkat etmeleri gerekir. Bunun için Tüketiciler olarak konunun takipçisi olacağız. açıklamasını yaptı.

haber: m.ö.

 

 

 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile